KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13903108
nr 1390 3108
Ivar Gustafsson
(1890-1977), Sverige
Signerad, daterad 1928. Akvarell, ca 23x33, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Ivar Gustafsson, svensk målare född 1890 i Karlskrona, död 1977 i Torhamn.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 april 2021
kl 19:36:35
12/4 13:21:31
Ivar Gustafsson
Läs mer om Ivar Gustafsson